Sayın Bağımsız Bölüm Malikleri ve Kiracıları,

– Otopark olarak tahsis edilen alanlar haricinde, blok yapı inşaat sahası dışında kalan bahçelerin hiçbir yerine, hiçbir şekilde otomobil, bisiklet, motosiklet vb. bırakılmamalı ve park edilmemelidir.

– Dış cephelere, balkonlara, ana girişe, kat aralarındaki boşluklara, çatıya ve kendi bağımsız bölümlerinin camlarına kendileri tarafından veya emlakçıları tarafından kiralık, satılık vs. gibi yazı asılmamalıdır.

– Balkon ve pencerelerden halı, kilim vb. şeyler silkelenmemeli su vb. şeyler dökülmemeli, saksı koyulmamalı, sigara izmariti, yanıcı madde ve çöp atılmamalı, pencere içlerinde kuşlara yem verilmemeli, kedi ve köpek gibi evcil hayvanlara yemeleri için yiyecek maddeleri pencereden atılmamalı ve ortak alan mahalline bırakılmamalıdır. Kurutmak amacıyla da olsa balkonların içleri haricinde binaların dış cephesine veya dıştan görünecek yerlere ve bahçelere çamaşır asılmamalıdır.

– Hiçbir şekilde çatıya, balkonlara, dış cephelere, bahçe alanlarına veya buna benzer yerlere toplu yapı yönetimince konulan mevcut çanak antenler dışında farklı veya ilave çanak antenleri, telsiz antenleri, TV antenleri takılmamalı, bayrak, flama, reklam panosu veya ilan asılmamalıdır.

– Eklenti ve ortak yerlerde patlayıcı, yanıcı (mangal vb.) kokulu veya radyoaktif maddeler bulundurulmamalıdır.

– Diğer kat maliklerini rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamalı, gece geç saatlere kadar süren toplantılar düzenlenmemeli; nişan, düğün gibi toplantılarda diğer kat maliklerini rahatsız etmemeye özen gösterilmelidir.

– Ortak alan mahalli olarak tanımlanan hiçbir alana (kat koridorları, klima odaları, yangın çıkışları, yangın merdivenleri, şaft odaları veya boşluklarına) eşya bırakılmamalıdır. Kapı önlerine ayakkabı, terlik puset vb. eşyalar bırakılmamalıdır.

– Bağımsız bölümlerde evcil hayvan beslenmesi ancak komşuluk hukuku ve hüsnüniyet kaidelerine aykırı olmamak, bahçe veya site ortak yerlerinde veya bağımsız bölüm balkonlarında bu evcil hayvanları bulundurmamak, bağlamamak, serbest bırakmamak tasmasız gezdirmemek şartıyla mümkündür. Bu konuda ana şart, bu gibi evcil hayvanların gerek blok yapılarda gerek ana taşınmazda ve gerekse toplu yapıdaki diğer bağımsız bölüm maliklerini rahatsız etmemek ve ortak alanlara zarar vermemektir. Kedi, köpek gibi evcil hayvanların tuvalet ihtiyacını karşılamaları halinde dışkının evcil hayvan sahibi tarafından alınması gerekmektedir.

– Blok giriş kısımlarında tahsis edilmiş bahçe alanlarında hayvanlar için kulübe vb. barınak yapılmamalı. Bu bölgedeki dairelerin, geçiş güzergâhında olduğundan proje konsept’ini ve site yaşantısını bozmamak için; teslim edilen peyzaj düzeni değiştirilmemeli, ek bitkilendirme yapılmamalıdır.

– Site içerisindeki çim alanlarda bisiklet, puset ile gezinti yapılmamalıdır.

– Sitemize ayrı bir güzellik katan göletimize ve süs havuzlarımıza olası su kaçaklarına neden olacak maddi zarara uğratacak taş, toprak, çöp vs. atılmamalı, gölete girilmemeli ve evcil hayvanlar gölete sokulmamalıdır.

– Kat mülkiyeti kütüğünde mesken olarak gösterilen bağımsız bölgeler, gösterilen kullanım biçimi dışında başka hiçbir maksat için kullanılmamalıdır.

Huzurlu ve mutlu bir site yaşamı için hepimizin çabası ve ortak katkısı gerekmektedir. Göstereceğiniz hassasiyet ve yardımlarınız için teşekkür eder, size ve ailenize sağlık, mutluluk ve başarı dileriz.