a) Site ortak alanlarında, blok içlerinde ve otoparklarda yangın alarm sistemleri aktiftir. Bu konuda herhangi bir uyarı olduğunda intercom kanalıyla site merkez güvenliğinde bulunan bilgisayar sistemine uyarı sinyalleri gelmektedir. Bu sinyaller sorunun hangi bölge veya dairede, mahalde olduğunu göstermektedir. Bu durum ekipler tarafından değerlendirilerek uyarı sinyalinin alındığı bölgeye denetim için bir personel en kısa sürede sevk edilir, daire içerisinden bir alarm geldiyse mutlaka teyit için daire sahibine ulaşılır. Yangın olayı gerçek ise 60 °C üzerinde oluşan sıcaklık spring sistemindeki civalı tüp (kırmızı) patlar ve devreye sokar, sistemdeki basınçlı su püskürtme yöntemiyle yangını söndürür. (Sadece, KORU KULE ve B3B Blok, GÖL KULE ‘de, Otopark ve mekanik odalarda püskürtme sistemleri mevcuttur, yatay bloklarda duman detektörleri bulunmaktadır.)

b) Yangın söndürme tüpleri, hortumları ve hidrant sisteminin ISO standartlarına göre faaliyeti ve denetimi sağlanmaktadır.

c) Sitemizde, site yönetimi bünyesinde çalışan personellere belirli aralıklarla yangına müdahale konusunda eğitimler verilmektedir.

d) Yangın alarm sistemlerinin aktif olmaması durumunda, yangını ilk gören personel sesli uyarı sistemiyle (telsiz ve telefon) diğer ekip personellerine haber vermektedir, durum değerlendirmesi yapan ilgili personel gerekiyorsa hemen (110) arar ve bilgi verir.

e) Sitemizde ısınma ve ocak doğalgaz sistemleri genellikle doğalgazlı sistemle sağlandığından, gaz kaçaklarına dikkat edilmeli, şüphelenilen her durumda gaz vanaları kapatılmalı, site yönetimi ve/veya güvenlik birimlerine bilgi verilmelidir.

f) Herhangi bir acil durumda konutunuzdan ayrılmak zorunda kalırsanız, yanınıza daha önceden hazırlamış olduğunuz acil durum çantasını almayı unutmayınız. Elektrik ana şalterinizi kapatınız.

g) Alınan bu önlemler insan yaşamının korunması ve olabilecek tehlikelerin en az zararla geçiştirilebilmesi içindir. Bu önlemlerin uygulanmasında site acil durum ekiplerine yardımcı olunuz ve verilen talimatlara uyunuz.

h) Konutlarda çıkabilecek yangın durumunda kat hollerinde ve yangın merdivenlerinde bulunan acil çıkış kapılarının önünde hiçbir engel olmamasına dikkat edilmelidir.

ı) Bu önlemlerin yanında her blok ve otoparklarda yeteri kadar yangın söndürme tüpleri ve 30 metrelik yangın söndürme hortumları bulunmaktadır. Sitemizde acil durumlarda ve yangın söndürme amaçlı 400 ton kapasiteli 4 adet su deposu bulunmaktadır. Ayrıca İtfaiye tarafından su takviyesi yapılabilmesi için KULE Önleri ve ortak alanlarda HİDRANT ağızları yer almaktadır.

Sitemizde yangın söndürme cihazları birçok alanda bulunmaktadır. Tüm kat hollerinde yangın dolapları içerisinde yangın tüpü ve yangın hortumları mevcuttur.