İlaçlama Hizmetleri

Sitemizde ortak alanların ilaçlanma işlemleri Haziran 2012’den itibaren yapılmaktadır. Hizmet kapsamında Uçan Haşere, Yürüyen Haşere ve Kemirgene yönelik Entegre Mücadele programı yürütülmektedir. Haftalık ilaçlama raporunu web sitemizin faaliyetler bölümünden takip edebilirsiniz.

Hizmet kapsamında,
Kemirgene yönelik; İç alan, dış alan, otoparklar, otoparklarda bulunan depo, kazan daireleri, kule ve bina ortak alanlar içerisindeki şaft kanallarına kemirgen yem istasyonları bırakılmaktadır.

Yürüyen Haşereye yönelik; Bina girişleri, apartman ortak alanları, merdiven ve asansör boşlukları, sığınaklar, bodrum katlar ve apartman çevrelerine müdahaleler yapılmaktadır.

Uçan Haşere yönelik; Tüm kullanılmayan havuzlar, süs havuzları, çöp alanları, sulama esnasında ve sonrasında ortamda oluşan küçük su birikintileri, rögar içleri ve atık su kanalarında ergin sinek oluşumunu durdurmak için larvasit uygulamaları yapılmaktadır. Uçan haşerelerin dış alanda çevreden gelerek bu ortamda faaliyetlerini sürdürmelerini engellemek için programlı bir şekilde dış alan ULV uygulamaları yapılmaktadır.

Date:

Tags: