Dış Cephe Bakım, Onarım ve Boya Çalışması Hk.

Sayın Site Sakinimiz;

Sitemizdeki binaların ahşap görünümlü dış cephelerinin ilk günkü görünümünü kaybetmiş olması hepimizin malumudur. Bununla birlikte güneş, yağmur vb. dış etkenlere maruz kalarak bina dış cephelerinden düşen muhtelif kaplama malzemelerinin oluşturduğu tehlikelerin bertaraf edilmesi için hazırlanan dış cephe tamiri ve boyama işine ait teknik şartname ile Aralık-2023 tarihinde firmalardan teklifler alınmış ve en uygun fiyatı veren firma ile sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme dahilinde tehlike arz eden 6 binamıza ait dış cephe tamiri ve boyası yapılmıştır.

Bakım, onarım ve boya çalışması yapılan cephenin görseli linkteki gibidir.

Bu kapsamda;

Ø     6 adet binanın dış cephe tamiri ve boyanma işi, aynı işin yenisini yaptırma maliyetinin %17’ si bir bedelle ve bütçe dışı gelirlerle ilave para toplamadan yaptırılmıştır.

Ø      Sözleşme Aralık-2023’ de imzalanmış olup 2024 yılında asgari ücrete ve kullanılan ürünlere gelen zamlardan etkilenilmemiş ve bu sayede %30 daha ucuza mal edilmiştir.

Ø      Teknik şartname hazırlama aşamasında dış cephenin küçük bir kısmında uygulama yapılmış ve 1 kat astar ile 2 kat boyanın yeterli olacağına karar verilmiş ancak bazı cephelerde 2 kat boyanın yeterli kapamayı yapmadığı anlaşıldığından 5 kat boya uygulaması ilave ücret ödemeden firmaya yaptırılmıştır.

Site yönetim faaliyetlerimizde siz Site Sakinlerimizin can ve mal güvenliği her zaman için önceliğimizdir. Saygılarımızla.AKASYA ACIBADEM TOPLU YAPI SİTESİ
MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

Fatma ASLAN

Hakan ÇİLDEN 

Özcan ÇİFTCİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir